Podkarpaccy naukowcy zyskali prawie 4 mln zł. PCI rozdało granty

Podkarpaccy naukowcy zyskali prawie 4 mln zł. PCI rozdało granty

30 października 2019 r.

Rozmiar tekstu: A A A
2019-10-30 Portal VIP BIZNES & STYL: 
Granty na rozwój podkarpackiej nauki. Prawie 4 mln zł rozdane!
 
Podsumowano pierwszy nabór wniosków o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych z Podkarpacia. Podczas uroczystości rozdano granty o wartości prawie 4 mln zł, które trafiły do 25 najlepszych zespołów naukowych z Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Maksymalna kwota dofinansowania projektu wynosiła 200 tys. zł, a minimalna - 20 tys. zł.
 
 
 
2019-10-30 Portal GAZETA: 
Podkarpackie Centrum Innowacji. 4 mln zł na projekty dla 25 zespołów. "To nie są projekty na półkę"
 
Pierwsze rozdanie grantów przez Podkarpackie Centrum Innowacji. 4 mln zł zostało podzielone między 25 zespołów naukowych z trzech rzeszowskich uczelni: Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.
 
 
 
2019-10-30 Portal CZYTAJ RZESZÓW:
Podkarpaccy naukowcy zyskali prawie 4 mln zł. PCI rozdało granty
 
Podkarpaccy naukowcy właśnie zyskali prawie 4 mln złotych na prace badawczo-rozwojowe, które w niedalekiej przyszłości mają przysłużyć się wprowadzeniu wysoko innowacyjnych procesów wykorzystywanych w gospodarce, takich jak np.: wytwarzanie produktów przyjaznych środowisku naturalnemu ale i bezpiecznych dla zdrowia człowieka.
 
 
 
2019-10-30 Portal RESINET:
4 mln wsparcia dla Podkarpackiego Centrum Innowacji. Grant dla projektu dot. walki z nowotworem
 
4 mln zł na projekty B+R. Maksymalna kwota dofinansowania dla jednego zespołu może wynieść nawet 200 tys. zł. Łącznie do programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji zgłoszono 103 wnioski.
 
 
 
2019-10-30 Portal RADIO RZESZÓW:
Granty na badania dla studentów rzeszowskich uczelni
 
25 zespołów z 3 rzeszowskich uczelni otrzymało granty na badania naukowe. Podzielono między nich prawie 4 mln złotych. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych. Konkurencja była duża, do konkursu zgłoszono 103 projekty. Wybrano te o wysokim potencjale do komercjalizacji, czyli takie, które w postaci konkretnego produktu albo innowacji mogą odnieść sukces na rynku.
 
 

 

UE UE UE UE